top of page

OMNIFIX - ZÁPLATA NA VŠECHNO?

Nevyžádaná recenze, která jednou (snad ne)přijde vhod. 🙏 Aneb tip od majitele mladého koně, který trpí sebedestrukčními sklony. 🤷‍♀️🙆‍♀️Dá se říct, že Čestra ošetřuji skoro při každé návštěvě - od maličkých ranek a prkotin po pořádné rány. Ustájení 24/7 má bezpochyby mnoho výhod, ovšem sterilní prostředí mezi ně nepatří. Koně si žijí svým životem, běhají po pastvinách, rochní se v bahně, a to za každých okolností - i kdyby měli v noze díru jak vrata, tak se prostě do těch s****k položí a ještě udělají andělíčka.🤦‍♀️


Abych to neprodlužovala - omnifix.

Omnifix. Omnifix. Omnifix.

Od doby, co ho mám v lékárničce (několik desítek metrů, fakt 🙏), se můj život stal jednodušším. 🥳 Jedná se o elastickou fixační náplast, která DRŽÍ I NA CHLUPECH.


Fakt.


Na zimních chlupech. V bahně i sněhu.


Prvně jsem si myslela, že držet nebude, tak jsem chlupy vyholila. Později už mě to nebavilo, tak jsem ho nalepila přímo na ně a on tam opravdu zůstal. Samozřejmě, že nebude držet na mokrých nebo mastných chlupech (třeba od mastiček), ale na suché zimní srsti drží fakt dobře. Čestrovi vydržela i 4 dny v kuse a věřím, že by vydržela i déle, ale už jsem potřebovala ránu převázat, takže jsem to nezkoušela. 😅


V kombinaci s polštářky gázy tak je možné vytvořit doslova a do písmeně koňskou náplast. Samozřejmě asi bude záležet i na místě, kam ho nalepíte (nohy drží dobře, zadek nebo krk vyzkoušený nemám), ale myslím si, že by vás nemusel zklamat. U nás ve stáji už ho má každý.


🍎Jak vypadá?

Je to takový váleček, který si nastříháte na požadovanou délku. Doporučuji střední velikost, která mi přišla, že lepí a drží nejlépe.


🍏Kde ho seženete?

Buď přímo u výrobce (Hartmann) nebo vlastně i v lékárně - stačí si vyhledat "Omnifix"


🍎Co už jsem s tím léčila?

Mimo jiné hlavně fotodermatitidu, která musela být zakrytá před sluníčkem a ránu po kopanci, která musela být v suchu a čistotě.


A co vy? Máte nějaký tip, na který nedáte dopustit, a který by měl znát každý majitel koně?🤠

Comments


bottom of page